Закінчення навчального року та видача свідоцтв про здобуття базової та повної загальної середньої освіти

10 трав. 2022
До уваги учасників освітнього процесу! Завершення навчального року 3 червня 2022 року.

У школах м. Харкова, незважаючи на активні військові дії, було відновлено освітній процес з 11 квітня, щоправда, поки що виключно у дистанційному форматі взаємодії вчителів із учнями. Навчання в умовах війни – це новий виклик для вчителів, але випробування під час пандемії коронавірусу навчили педагогів використовувати електронні освітні платформи. Зараз, як ніколи, важливою є підтримка для стабілізації психологічного стану дітей.

Сліз акцентувати увагу батьків на тому, що головна мета дистанційного навчання під час війни – не так засвоєння нових знань, як психологічна підтримка, спілкування, перемикання уваги дітей. Завдання такого навчання – підтримати дітей, котрі перебувають у умовах тривалого стресу. Важливо пам’ятати про гігієну користування гаджетами та необхідність змін видів навчальної діяльності дітей протягом дня. Педагоги мають підбадьорювати своїх учнів, а чи не залякувати негативом на навчальних заняттях. А відволікатися варто лише на підтримку та турботу, а не на актуальні новини. Також, нагадаємо, що домашні завдання дітям не задаються.

Звертаємо увагу на необхідність психологічної підтримки дітей, зокрема після завершення навчального року. Проведенню такої роботи повинні сприяти, зокрема і 313 психологів та 144 соціальних педагоги закладів освіти міста. Уроки орієнтовані на надання психологічної підтримки, а для учнів початкової школи вчителі мають враховувати те, що провідним видом діяльності в цьому віці є саме ігрова діяльність.

Учні можуть бути переведені до наступного класу навіть у разі засвоєння ними 50% навчального матеріалу.

Учителі в обов’язковому порядку нагадують діткам, що у разі повітряної тривоги, одні повинні негайно сховатися в укриття / бомбосховище. А до уроку вони зможуть приєднатися лише після відбою повітряної тривоги та припинення загроз їхньому життю та здоров’ю.

Важливо забезпечити права учнів та дати їм можливість продовжувати здобувати освіту, зокрема, в установленому порядку перевести їх на наступний рік навчання, видати свідоцтва досягнень або табеля досягнень, а також документи про здобуття освіти.

Рекомендуємо забезпечити виконання навчальних програм та навчального плану за рахунок ущільнення навчального матеріалу та завершити цей навчальний рік 03 червня 2022 року.

Станом на 02.05.2022 у місті залишилося 21% школярів, 43,6% перебувають в Україні, а 34,6% виїхали за кордон.

Також навчанням охоплено 412 дітей, що перебувають в підвалах закладів освіти, та 562 – в метро.

На всіх випускників 9-х та 11-х класів уже зроблено замовлення документів про освіту. Ми визначили загальну дату, 10 червня, для проставлення на свідоцтвах про базову середню освіту та про повну середню освіту. Видача документів про освіту здійснюватиметься школами з урахуванням поточної воєнної ситуації, дотримання заходів щодо забезпечення захисту та безпеки учасників освітнього процесу.

У зв’язку з активними бойовими діями, урочисті заходи у школах після завершення навчального року: останній дзвінок та випускний, не проводитимуться.

Школи м. Харкова де-факто розпочали прийом заяв до перших класів уже з 18.04.2022 (планували – з 11.04.2002). Для прикладу, в Києві набір розпочався тільки 02.05.2022. Процес набору дітей у перші класи шкіл здійснюється, як правило, відповідно до території обслуговування закладів освіти. Батьки майбутніх першокласників мають можливість подати заяву на вступ дитини до школи на сайті «Електронна реєстрація до закладів загальної середньої освіти», використовуючи покрокову інструкцію. Звертаємо увагу, що підтвердження заяви документами у школах м. Харкова стане можливим лише у безпечний період та за попередньою домовленістю з керівництвом закладів загальної середньої освіти. З цією метою прийом заяв від батьків для зарахування їхніх дітей до першого класу буде продовжено до початку нового навчального року. Також МОНУ рекомендує провести зарахування до першого класу без процедури жеребкування.