Комунальний заклад "Харківський ліцей №160 Харківської міської ради"

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ В ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ

2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Дистанційне навчання у 2023/2024 навчальному році проводиться на платформі Human. Інструкції для батьків та учнів розміщені за посиланням

Згоду на обробу персональних даних на платформі необхідно заповнити, підписати та надіслати класному керівнику.

Правила роботи під час дистанційного навчання

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ІНТЕРНЕТОМ

поради учням

 Не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
 Не надсилайте свої фотокартки незнайомим особам.
 Не погоджуйтеся на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
 Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
 Не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
 Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
 Не відповідайте на невиховані та грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
 Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
 Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті та сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
 Пам'ятайте: не все, що ви читаєте або бачите в он-лайн, є правдивим. Запитайте в дорослих про те, в чому ви невпевнені.  Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Завжди дотримуйтесь правил Інтернет-безпеки. Вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

ПОРАДИ БАТЬКАМ

1. Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями та обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо Ви зможете стати тією людиною, якому Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.

2. Установіть комп’ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.

3. Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем.

4. Напишіть ці правила на папері та прикріпіть біля комп’ютера!

5. Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім’я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи. Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.

6. Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.

7. Переглядайте інформацію, що міститься в комп’ютері Вашої дитини. Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі.

8. Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп’ютером не тільки вдома, а й наприклад в інтернет–кафе чи у друзів.