Комунальний заклад "Харківський ліцей №160 Харківської міської ради"

роз'яснення щодо медичних оглядів учнів

Роз'яснення інформації щодо проведення медичних оглядів школярів

Діти від 7 до 17 років проходять медичний огляд згідно з наказом МОЗ України від 16.07.2010 № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних класів».

Наказ Міністерства визначає, що дитина має пройти медогляд не рідше одного разу на рік, але не вказує чітко, коли саме його треба пройти: чи влітку, чи восени, якщо у вас нема інших захворювань, які передбачають частіше спостереження у лікаря.

В питанні проведення медоглядів у поліклініках в присутності батьків є логіка. І коли батьки кажуть, що це «трата часу» чи «клопоти», виходять з того, що «мені було легше, коли дитину оглядали в школі», то це не правильно. Батьки повинні розуміти, що медогляд в поліклініці за їх присутності завжди буде якісніший. Бо тут можна скоріше до профільного спеціаліста відправити, якісь обстеження провести. І найголовніше – лікар одразу батькам може дати рекомендації, розпитати добре анамнез, і відтак буде змога оперативно реагувати на зміни у здоров’ї дитини.

За результатами обов’язкового медичного-профілактичного огляду лікарем педіатром лікувально-профілактичного закладу за місцем спостереження учня видається батькам або іншим законним представникам “Довідка учня загальноосвітнього закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду, форма №  086-1/O”. Ця довідка являє собою висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу по фізкультурі.