Арт-терапія

Що ж  таке арт-терапія?

Арт-терапія — це терапія мистецтвом

Це метод за допомогою творчості пережити внутрішні конфлікти,  тривогу, страхи, що турбують людину. Перевага цього методу у роботі є такою, що цей метод є достатньо екологічним. Арт-терапія підходить не лише дітям, а й дорослим. Адже усі методи, що працюють з дітьми працюють із дорослими. Але не всі методи роботи з дорослими підходять для дітей.

Під час арттерапії можна лише малювати?

Ні, можна танцювати, створювати казки, ліпити з пластиліну, тіста чи працювати з піском. Будь-яка творча діяльність, що допомагає проявити та висловити свої емоції.

Чим арттерапія відрізняється від уроку малювання?

На уроці малювання важливий результат. Дитина виконує певне завдання, яке їй дає викладач. Натомість в арттерапії важливий сам процес. З допомогою гри та творчості дитина проявляє  те, що турбує її всередині: через тип фарби, кольори, сюжет, який вона хоче зобразити.

Також арт-терапія може бути корисною при роботі в прифронтових містах під час війни з кількох причин. Вона надає можливість виразити емоції та досвід, які можуть бути складними для словесного вираження. Це особливо важливо в умовах воєнного конфлікту, де люди можуть переживати стрес, травми та інші негативні емоції .Допомагає знизити рівень тривоги та стресу, поліпшує самопочуття та психологічний стан. Вона стимулює творчість та самовираження, що може допомогти людям знайти спосіб виразити себе та знайти внутрішню гармонію. Крім того, арт-терапія може сприяти відновленню після травм та покращенню фізичного та емоційного благополуччя. Вона може допомогти зміцнити внутрішні ресурси та знайти нові способи впоратися зі стресом та травмою.